Reklama
prabhupada.jpg
Reklaminis skydelis
Komentarai
 • Ar galima valgyti saulegrazas per ekadsi?
 • nu geras 8)
 • Čia nepaminėtas atvejis, kai šventų vardų kartojim...
 • Sveiki, Klaipėdoje yra radijo stotis "Radijogama",...
 • Labas vakaras, ar beturite šitą knygą?
Pradžia Biblioteka

Knygos

Visame pasaulyje Harė Krišna pasekėjai yra žinomi kaip išplatinantys daugiausia religinės literatūros. Jo Dieviškoji Malonybė A.C Bhaktivedanta Svamis Prabhupada į anglų kalbą yra išvertęs apie 80 tomų vedinės literatūros, tarp jų gerai žinomus pasaulyje senovės Indijos šventraščius: Bhagavad Gītą, Śrīmad Bhāgavatam bei Čaitanya Čaritamrita.
Daugelis Jo išverstų knygų yra naudojamos kaip vadovėliai, dėstant Indijos bei Rytų filosofiją įvairiuose pasaulio universitetuose.
Jo Dieviškos Malonybės A.C Bhaktivedanta Svamio mokiniai bei pasekėjai, vykdydami Jo valią, verčia šias knygas į daugelį kalbų ir platina jas visame pasaulyje. Šiuo metu Jo knygos išverstos daugiau nei į 60 pasaulio kalbų, beto kasmet visame pasaulyje išplatinama apie 2 milijonus knygų.
Žemiau pristatome jums Jo Dieviškos Malonybės A.C Bhaktivedanta Svami Prabhupados knygas, išverstas į lietuvių kalbą. Jų, bei knygų rusų, anglų, lenkų kalbomis visada galite įsigyti mūsų centruose, kurių adresus jūs sužinosite šio tinklapio skyrelyje "Centrai".
Maloniai kviečiame jus giliau susipažinti su senovės Indijos Vedų literatūros paslaptimis.

Šrilos Prabhupados knygų platinimo maratonas

Brangūs bhaktai ir Jų draugai,

Artėjant Šrilos Prabhupados knygų platinimo maratonui, visus nuoširdžiai kviečiame aktyviai prisijungti skleidžiant Krišnos sąmonės mokslą žmonėms.

Bendromis pastangomis patenkinkime Šri Krišną bei Šrilą Prabhupadą, kurie akcentuoja pamokslavimo svarbą, kaip vieną iš svarbiausių aspektų. Tai labai palankus metas duoti ir gauti malonę, kuri užliejusi visų širdis padės pasiekti svarbiausią ir aukščiausią tikslą. 

Prisidėti galime įvairiais būdais:
Patys platinti, dovanoti knygas (tai nuostabios dovanos bet kuriai progai, įskaitant ir Kalėdų dovanas).
Išpirkti knygas, arba padengti dalį knygų spausdinimo kaštų, jog platintojams būtų lengviau jas platinti arba jog bhaktai už patrauklią kainą galėtų įsigyti, jog padovanoti draugams, etc.
Paremti knygų platintojus maistu, kuru, etc.

Norėdami perduoti aukas arba kitaip prisidėti prie knygų platinimo, prašome kreiptis į Bh. Egidijų (El. paštas:  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai )

Taip pat galite pervesti savo aukas į  sąskaitą mokėjimo paskirtyje nurodydami "auka":

Gavėjas: Labdaros ir paramos fondas Vedų žinios
Sąskaita: Šiaulių bankas LT537180900007700116

Taip pat paaukojimus galima padaryti per Paypal (Šventyklos knygų platinimo fondui):

 • Nuoširdžiai dėkojame!

 

Vaišnavų giesmių ir posmų rinktinė

Artėjančios Gaura purnimos proga atnaujintas Vaišnavų giesmių ir posmų rinkinys. Jame atsirado skyrelis "Maldos šlovinančios Gaura ir Nityānandą". Dauguma posmų pateikti su pažodiniais vertimais - palengvinimas besimokantiems posmus. Taip pat į dainyną įtraukta Govinda dāsos giesmė "Mano ratha" - "Proto vežimas". Ištaisytos pastebėtos klaidos.

Dainynas turi versijas pdf, epub ir mobi, kurie tinka įvairioms skaityklėms ir planšetėms.

Prašome skaitytojus pranešti apie rastas klaidas Satakula dasui facebooke, el. paštu (satakula eta gmail taškas com - čia apsauga nuo spamerių :)) arba komentaruose po šia naujiena.

Taip pat jei norite šiame dainyne matyti jums patinkantį bhadžaną, parašykite apie tai. Mes pabandysime surasti, išversti ir įtraukti į šį dainyną. Iš karto atsiprašome, kad į dainyną įtrauksime tik tas giesmes, kurias autoritetingomis laiko Gaudiya vaišnavai.

Nuoroda į giesmyną: http://www.krishna.lt/images/stories/books/dainynas.pdf

Nuoroda į mobi formatą amazon kindle skaityklėms: http://www.krishna.lt/images/stories/books/dainynas.mobi

Nuoroda į epub formatą iPad ir kitoms planšetėms: http://www.krishna.lt/images/stories/books/dainynas.epub

Atnaujinta (Penktadienis, 15 Vasaris 2019 16:29)

 

Atnaujintas Gaudija vaišnavų dainynas

Dar kartą atnaujintas Gaudija vaišnavų dainynas lietuvių kalba. Pasikeitimai: Pirmą kartą lietuvių kalba publikuojamas visas Bhaktivinodos Ṭhākuros dainų rinkinys "Śaraṇāgati", kurį jis išleido 1893 metais. Šis dainų rinkinys atspindi Rūpos Gosvamio aprašytus šešis atsidavimo Dievui požymius, ir žengia dar toliau kalbėdamas apie dvasinės tarnystės ilgesį, dvasinio tobulumo ilgesį ir galiausiai jis pateikia savo dvasinį prašymą ir užbaigia savo santykiu su šventu vardu.

Dainynas turi versijas pdf, ebub ir mobi įvairioms skaityklėms ir planšetėms.

Prašome skaitytojus pranešti apie rastas klaidas Satakula dasai facebooke, el. paštu (satakula eta gmail taškas com - čia apsauga nuo spamerių :)) arba komentaruose po šia naujiena.

Taip pat jei norite šiame dainyne matyti jums patinkantį bhadžaną, parašykite apie tai. Mes pabandysime surasti, išversti ir įtraukti į šį dainyną. Iš karto atsiprašome, kad į dainyną įtrauksime tik tas giesmes, kurias autoritetingomis laiko Gaudiya vaišnavai.

Nuoroda į giesmyną: http://www.krishna.lt/images/stories/books/dainynas.pdf

Nuoroda į mobi formatą amazon kindle skaityklėms: http://www.krishna.lt/images/stories/books/dainynas.mobi

Nuoroda į epub formatą iPad ir kitoms planšetėms: http://www.krishna.lt/images/stories/books/dainynas.epub

 

Atnaujintas vaišnavų dainynas

Atnaujintas Gaudija vaišnavų dainynas lietuvių kalba. Pasikeitimai: pačioje pradžioje atsirado visos standartinės mangalacaranos maldos ir ačarjų pranama mantros. taip pat išverstas Prabhupados komentaras hare krišna maha mantrai, išverstas Narottama dasa Thakuro bhajanas Vaišnava vijnapti, bei pataisytos kelios klaidos vertime. Dainynas turi versijas pdf, ebub ir mobi įvairioms skaityklėms ir planšetėms.

Labai dėkojame atidiems skaitytojams už praneštas klaidas. Jūsų dėka dainynas gali tapti dar geresnis. Amazon Kindle skaityklių turėtojai  gali atsisiųsti dainyną .mobi formatu, o iPad, Kobo ar kitų skaityklių savininkai gali atsisiųsti .epub formatu.

Kasdieninės ir retesnės giesmės surinktos į vieną rinkinį per daugelį metų. Giesmės su lietuviškais vertimais. Jei rasite klaidų, prašome apie jas pranešti komentare apačioje. Taip pat jei norite šiame giesmyne matyti jums patinkantį bhadžaną, parašykite mums apie tai. Mes pabandysime surasti, išversti ir įtraukti į šį giesmyną. Iš karto atsiprašome, kad į giesmyną įtrauksime tik tas giesmes, kurias autoritetingomis laiko Gaudiya vaišnavai.

Nuoroda į giesmyną: http://www.krishna.lt/images/stories/books/dainynas.pdf

Nuoroda į mobi formatą amazon kindle skaityklėms: http://www.krishna.lt/images/stories/books/dainynas.mobi

Nuoroda į epub formatą iPad ir kitoms planšetėms: http://www.krishna.lt/images/stories/books/dainynas.epub

Atnaujinta (Sekmadienis, 13 Rugsėjis 2015 12:55)

 

Radhanatha Svamio knyga "Kelionė namo"

Vartotojo vertinimas: / 10
BlogiausiasGeriausias 

Dienos šviesą išvydo visų laukta Radhanatha Svamio knyga "Kelionė namo" lietuvišku vertimu.
Kaina 35 lt. Perkant 10 ir daugiau vienetų po 30 lt.
Tel. 8 604 17817

Atnaujinta (Trečiadienis, 08 Gegužė 2013 10:26)

 

Naujos knygos lietuvių kalba

Džiugi naujiena knygų mylėtojams. Lietuvių kalba išleistos naujos knygos:

 • Bhagavad-gīta Kokia Ji Yra;
 • Śrīmad Bhagavatam 1.1; 1.2; 4.1, 4.2;
 • Savęs Pažinimo Mokslas;
 • Krišna Aukščiausias Dievo Asmuo (vienas tomas);
 • Anapus Laiko ir Erdvės;

Norintys įsigyti šias knygas su pristatymu į namus, skambinkite tel. 869613465.

Knygų aprašymą ir elektronines versijas galima rasti www.veduzinios.lt

 

Atnaujinta (Ketvirtadienis, 29 Lapkritis 2012 12:34)

 

Transcendentinio knygų platinimo širdis - Aindra dasa

 

Visi norintys paskaityti Aindros prabhu knygą apie transcendentinį knygų platinimą gali atsisiųsti  ją čia.  Knyga anglų kalba. Gal kas norės išversti ir pasidalinti su kitais?

Nuoroda į giesmyną: http://www.krishna.lt/images/stories/books/aindra.pdf

 

Atnaujinta (Trečiadienis, 11 Liepa 2012 07:20)

 

Thomas Merton apie Bhagavad-Gitą

Vartotojo vertinimas: / 4
BlogiausiasGeriausias 

 

Žodis Gita reiškia „giesmė“. Kaip Biblijoje Saliamono giesmė tradiciškai vadinama „Giesmių giesme“, nes buvo interpretuojama kaip galutinės Izraelio sąjungos su Dievu (lyginant ją su žmogiška santuokine meile) simbolis, taip ir Bhagavad-gita Hinduizmui yra didžioji ir nepranokta giesmė, kuri žmogiškojo gyvenimo paslaptį atrado besąlygiškame atsidavime Krišnai ir Jo įsisąmoninime.

Vedos Hinduizmui suteikia pagrindines kulto ir aukojimo idėjas, o Upanišados vysto kontempliacijos metafiziką;  Bhagavad-gitą galima laikyti didžiu veikalu apie „aktyvų gyvenimą". Bet iš tikrųjų ji yra kažkas daugiau, nes linkusi garbinimą, veiklą ir kontempliaciją sujungti su tokiu kasdieninių pareigų vykdymu, kuris anuos tris transcenduoja savo aukštesne pasyvaus veikimo sąmone, tampant transcendentinės valios paklusniu instrumentu. Vedos, Upanišados ir Gita gali būti laikomos pagrindiniais didžiosios Indijos, seniausios žemėje gyvuojančios kultūros ir religinės civilizacijos literatūriniais ramsčiais.  Gita išlieka absoliučiai gyvybinga ir šiandien. Tai patvirtina tokie didieji reformatoriai kaip Mohandas Gandhi ir Vinoba Bhave, kurie savo gyvenimą ir veiklą spontaniškai grindė jos mokymu, ir iš tiesų išsamiai ją pakomentavo savo mokiniams. Dabartinis vertimas ir komentaras yra dar vienas neblėstančios ir gyvybingos gitos svarbos pasireiškimas. Svami Bhaktivedanta Vakarams taikliai primena, kad mūsų hiperaktyvi, vienapusiška kultūra susidūrė su krize, kuri gali pasibaigti susinaikinimu, nes jai trūksta  autentiškos metafizinės sąmonės vidinės gelmės. Be tokios gelmės mūsų moraliniai ir politiniai pareiškimai yra tik tuščiažodžiavimas. Jei Vakaruose Dievą galima patirti tik kaip „mirusį“, tai tik dėl vidinio skilimo ir nusitolinimo, kurie charakterizuoja vakarietišką protą ir jo kryptingą pasišventimą tik vienai gyvenimo pusei: tam kas išoriška, objektyvu ir kvantizuojama. „Dievo mirtis“ (ir po jos sekusi nuoširdaus moralės jausmo, pagarbos gyvenimui, žmogiškumui, vertei, mirtis) išreiškia vidinės, subjektyviosios gyvenimo pusės mirtį: tos pusės, kuri tradicinėse religijose buvo patiriama kaip Dievo sąmonė. Ne susitelkimas į Dievo idėją ar sampratą, juolab į Dievo atvaizdą, o akivaizdos su galutiniu realybės ir prasmės pagrindu, iš kurio gyvybė ir meilė galėjo spontaniškai sužydėti, pojūtis.

Atnaujinta (Ketvirtadienis, 24 Gegužė 2012 15:54)

 

Naujos knygos lietuvių kalba!!!!!

Vartotojo vertinimas: / 5
BlogiausiasGeriausias 

Išleistos naujos knygos lietuvių kalba! Ta proga skelbiame akciją atrakciją!

SRIMAD BHAGAVATAM Į NAMUS!

Atvešime jums naujų knygų komplektą į tiesiai į namus:
Srimad Bhagavatam 3 giesmė 1dalis (Šrila Prabhupada)
Srimad Bhagavatam 3 giesmė 2dalis (Šrila Prabhupada)
Dharma (Šrila Prabhupada)
Indijos didybė (Styvas Rosen)
Gyvenimas po gyvenimo (Šrila Prabhupada)

Komplektas tik 40lt ir tiesiai į namus.
Galite užsisakyti  SMS žinute ar skambinti nr. 860531933, kviesti Vaišnavi.
arba rašyti el.p Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai
Parašykite savo adresą ir kada jums patogu sulaukti knygų:)

Atnaujinta (Trečiadienis, 28 Gruodis 2011 11:47)

 

Gaudija Vaišnavų giesmynas

Vartotojo vertinimas: / 8
BlogiausiasGeriausias 

Štai čia galite parsisiųsti Gaudiya Vaišnavų giesmyną. Kasdieninės ir retesnės giesmės surinktos į vieną rinkinį per daugelį metų. Giesmės su lietuviškais vertimais. Jei rasite klaidų, prašome apie jas pranešti komentare apačioje. Taip pat jei norite šiame giesmyne matyti jums patinkantį bhadžaną, parašykite mums apie tai. Mes pabandysime surasti, išversti ir įtraukti į šį giesmyną. Iš karto atsiprašome, kad į giesmyną įtrauksime tik tas giesmes, kurias autoritetingomis laiko Gaudiya vaišnavai.

Nuoroda į giesmyną: http://www.krishna.lt/images/stories/books/dainynas.pdf

Atnaujinta (Pirmadienis, 28 Vasaris 2011 16:06)

 
More Articles...
Kalendorius