Reklama
prabhupada.jpg
Reklaminis skydelis
Komentarai
  • Ar galima valgyti saulegrazas per ekadsi?
  • nu geras 8)
  • Čia nepaminėtas atvejis, kai šventų vardų kartojim...
  • Sveiki, Klaipėdoje yra radijo stotis "Radijogama",...
  • Labas vakaras, ar beturite šitą knygą?
Pradžia Naujienos KELIAUJANČIO VIENUOLIO DIENORAŠTIS

Jeigu nori prajuokinti Krišną, papasakok Jam apie savo planus.

KELIAUJANČIO VIENUOLIO DIENORAŠTIS

Vartotojo vertinimas: / 1
BlogiausiasGeriausias 

Govinda Maharadzui - meiles zodziai!

 

11 dalis, 13 skyrius Šrila Indradjumna Svamis

Sausio 21, 2011

Meilės sveikinimas

Brangiausias BBGovinda Maharadža,

Prašom priimti mano nuolankiausius nusilenkimus. Šlovė Šrilai Prabhupadai.

Man labai gaila, kad negaliu būti su jumis Maskvoje švenčiant palankų jūsų šešiasdešimtmečio jubiliejų. Esu toli, tačiau noriu, kad žinotumėt, jog šią dieną galvoju apie jus ir prisimenu jus. Kaip gi gali būti kitaip? Esate geriausias draugas, kokį tik esu turėjęs ir parodėte tai per daugybę metų, kuomet esame pažįstami. Bet koks artimas bendravimas reikalauja gilių meilės mainų, ir aš jaučiu, kad per dvidešimt penkerių metų draugystę mes tai pasiekėme. Svarbiausia, kad kartu brendome, kol supratome šventųjų vardų, šastrų ir transcendentinės Viešpaties buveinės vertę. Todėl mūsų draugystė turi tikrą pamatą, dėl to ji nuoširdi ir nenutrūkstanti.

Atvirai tariant, dauguma dalykų, kuriuos pamėgau Krišnos sąmonėje, įsisavinau bendraudamas su jumis. Jūsų kirtanai tapo legendiniais ir niekuomet neišeis iš mados. Taip kaip Višnudžano Maharadžo unikalus šventųjų vardų giedojimo stilius lieka populiarus po keletos dešimtmečių, taip aš tvirtai tikiu, kad jūsų bhadžanai ir kirtano stilius liks įžymūs per ateinančius šimtus metų.

Kai kalbate apie savo mėgstamiausią knygą, Brihat Bhagavatamritą, nušviečiate Šrilos Sanatanos Gosvamio žodžius. Daugumai iš mūsų akivaizdu, kad gavote jo ir kitų ačarjų palaiminimus.

O jūsų gaminimas! Na, šiomis dienomis tik keletui retų sielų pasiseka paragauti jūsų nuostabių patiekalų. Esu vienas iš jų ir žinau, kad galite paimti paprastą bulvę, pridėti keletą prieskonių, sumaišyti tai ir kažkaip ji tampa tokia skani, lyg būtų atkeliavusi tiesiai iš Vaikunthos!

O jūsų draugystė: man pasisekė susidraugauti, tačiau ir daugelis kitų susidraugavo su jumis. Jūs sužavite žmones savo asmenybe ir kiek įmanoma geriau įkvepiate juos tarnauti Viešpačiui. Daugelis žmonių laiko jus savo draugu. Jie kiekvienais metais nekantriai laukia jūsų bendravimo ir vertina jūsų švelnumą, humorą bei rūpestį jais. Pasisekė tiems, kurie bendrauja su jumis, nes nors darote didelius dalykus, visuomet išliekate prieinamas tiems iš mūsų, kuriems jūsų reikia. Ir prie viso to jūsų humoras praskaidrina net sunkiausias akimirkas.

Keletas laimingų bhaktų patyrė, kiek toli galite nueiti siekdami jiems padėti ir juos įkvėpti. Geras pavyzdys yra mūsų dvasios brolis Buddhimanta das, pasišventęs knygų platintojas, kuris praeito amžiaus aštuntame dešimtmetyje atvyko į Vrindavaną palikti kūno, jo smegenis pažeidė vėžys. Jūs spontaniškai, niekieno neprašomas, puolėte jam padėti, nes jis buvo prikaustytas prie patalo. Gyvenote šalia jo, slaugėte jį, maitinote, valėte, kai jis išsituštindavo ir tyliai pakentėte, kai kliedėdamas plūdo jus ir trankė kumščiais.


Nežinau, ar kas nors kreipėsi į jus nuoširdžiai dėkodamas už tokią meilės ir pasiaukojimo tarnystę. Gal galėčiau dabar pasinaudoti proga ir mūsų dvasinio mokytojo, Šrilos Prabhupados, bei susirinkusiųjų bhaktų ir viso mūsų judėjimo vardu padėkoti už tokį nuostabų rūpestį ir meilę kitam vaišnavui.

Šiuo atžvilgiu jūsų pavyzdys pats geriausias ir yra gairė tiems, kurie rūpinasi bhaktais ir jų parama. Laikysiu, kad man labai pasisekė, jei jūs būsite ir šalia manęs, kai paliksiu šį pasaulį. Ne vien dėl to, jog žinau, kad maloningai slaugysite irstantį mano kūną, tačiau daugiau dėl to, kad turėsiu galimybę girdėti šventuosius vardus, kuriuos jūsų lūpos kartos tyrai ir labai švelniai.

Taip pat norėčiau padėkoti jums už meilę ir rūpestį, kurį daugelį metų skyrėte Kazakstano jatros bhaktams. Kaip liūtė globoja savo liūtukus, taip jūs toje šalyje bebaimiškai gynėte savo nedidelę grupelę bhaktų nuo pavojingų ir kartais smurtingų priešų puolimo. Ir niekuomet nepasidavėte. Nenorėjote palikti tų bhaktų negailestingiems mūsų antagonistams. Dabar abejotina, ar kada nors galėsite ten sugrįžti, nes vyriausybė nepalenkiamai atsisakė jums suteikti bet kokią vizą įvažiuoti. Nors tai liūdina, tai yra ir komplimentas. Tai reiškia, kad jie bijo jūsų galios ir sugebėjimo tęsti kovą bei laimėti. Atmesdami jus iš tiesų pašlovino jus. Kaip man pasisekė, kad turiu tokį drąsų draugą karį!

Kita jūsų unikali savybė ta, kad nuostabiai sugebate bendrauti ir susidraugaujate su aukštą padėtį visuomenėje užimančiais žmonėmis. Kai vadovavote ginant Kazachstano projektą, susitikote su daugeliu įtakingų žmonių – ambasadoriais, garbingų nevyriausybinių organizacijų lyderiais, žmonėmis, kuriems rūpi žmogaus teisės ir kitais. Susitikimai su tokiais svarbiais žmonėmis dažnai formalūs, sausi ir neduodantys rezultato. Tačiau jūsų maloni bičiuliška asmenybė ir gera prigimtis nutraukdavo bet kokį susivaržymą, kurie galimi tokiuose susitikimuose ir visi bendraudami su jumis atsipalaiduodavo bei pasijusdavo laimingi. Man labai nemalonu sakyti tokį dalyką, nes esate geriausias iš bhaktų, tačiau jei nebūtumėte bhaktas, tuomet galėtumėte būti pats nuostabiausias bet kurios pasaulio šalies ambasadorius. Lengvai galėtumėte būti mūsų gerosios senosios JAV Užsienio reikalų ministras ir atstovauti mūsų šaliai draugiškai, bet veiksmingai. Tačiau kadangi esate aukščiausio rango bhaktas, Šrila Prabhupada pasirinko jus ir kitus kaip jūs kvalifikuotus sūnus bei dukteris atstovauti jam ir mūsų ačarjoms kaip ambasadoriams, skleidžiant Krišnos sąmonės žinią po visą pasaulį.

Didžiuojuosi, kad esu jūsų draugas. Dažnai sakote, kad du bhaktai visuomet stovi šalia jūsų: JŠ Šivarama Svamis kairėje ir mano menka asmenybė jūsų dešinėje. Niekada tikrai nesupratau, kaip gavau šią tarnystę. Turiu daug trūkumų ir kaip tikras draugas jūs greitai juos nurodote. Ačiū už tai. Tačiau vien tik tai, ką matote manyje ir suteikiate man vietą visuomet būti šalia jūsų, yra ne mano jėgoms. Kaip ten bebūtų, aš priimu tai kaip “malonę, kuri ateina savaime” ir bendraudamas su jumis bandysiu išsiugdyti tokį patį skonį šventųjų vardų kartojimui kaip jūs ir taip pat kaip jūs vertinti bendravimą su vaišnavais.

Linkiu jums ilgo gyvenimo. Jei mano noras išsipildys, tai reikš, kad daug daug žmonių – bhaktų ir ne bhaktų – įsikvėps rimtai užsiimti pasiaukojimo tarnyste.

Iš tiesų uždegate daugiau bhaktų, nei galite įsivaizduoti. Visi jie kartu su manimi šešiasdešimtojo gimtadienio proga dėkoja jums už viską, ką padarėte ir darote mums.

Galiausiai, bet tai ne mažiau svarbu, dėkoju jums, kad stebėjote ir globojote mane paskutinius šešis mėnesius. Kai tik sužinojote, kad mano sveikata pavojuje, žengėte į priekį ir davėte man daugiau patarimų, nei rasčiau medicinos vadove. Tai buvo paprasti sveikos nuovokos patarimai, juos davėte iš meilės ir susirūpinimo. Kiek galėdamas stengsiuosi jais sekti, kad pasilikčiau šalia kiek įmanoma ilgiau ir gaučiau naudos iš jūsų brangaus bendravimo.

Ačiū, mano brangus drauge ir dvasios broli.

Lieku kaip visada jūsų dešinėje,

Indradjumna Svamis

 
Kalendorius