Reklama
prabhupada.jpg
Reklaminis skydelis
Komentarai
  • Ar galima valgyti saulegrazas per ekadsi?
  • nu geras 8)
  • Čia nepaminėtas atvejis, kai šventų vardų kartojim...
  • Sveiki, Klaipėdoje yra radijo stotis "Radijogama",...
  • Labas vakaras, ar beturite šitą knygą?
Pradžia

apie Tulasi

Vartotojo vertinimas: / 12
BlogiausiasGeriausias 

                                         

ŠRIMATI TULASI DEVI

 

Tulasi yra visos atsidavimo tarnybos veiklos esmė. Jos lapai, žiedai, žievė, šakos, kamienas ir jos šešėlis yra visiškai dvasiniai. Tas kuris užsitepa žemės nuo tulasi medelio šaknų ant savo kūno ir garbina Dievybę, gauna rezultatą tarsi būtų garbinęs kas dieną 100 dienų.

Tas kuris prisiartina prie namo ar sodo, kur auga tulasi medelis jis išsivaduoja nuo visų nuodėmingų reakcijų, įskaitant ir brahmano nužudymą.

Viešpats Krišna laimingai gyvena namuose ar mieste ar miške, kur yra Tulasi devi.

Viešpats Krišna ir pusdieviai gyvena tuose namuose, kur yra žemė nuo Tulasi medelio.

Tas, kuris garbina Viešpatį Krišną Tulasi lapeliais, išvaduoja savo protėvius nuo gimimų ir mirčių karalystės.

Tas, kuris įdeda į savo burną ar ant savo galvos uždeda Tulasi, pasiūlytų Krišnai lapelį, pasiekia Viešpaties Krišnos buveinę.

 

 

Kali jugoje, tas, kuris garbina, atsimena, prižiūri ir atlieka kirtaną prieš Tulasi medelį, sudegina visas nuodėmingos veiklos pasekmes ir greitai pasiekia Viešpaties Krišnos buveinę.

Tas, kuris atsimena Tulasi šlovę ir pasakoja apie ją kitiems, niekuomet iš naujo nebegims.

Šrimati Tulasi devi yra artimiausia Viešpaties Krišnos tarnaitė. Iš visų dalykų, kurie yra siūlomi Viešpačiui, tulasi lapelis Jam yra pats brangiausias. Todėl pats tobuliausias pasiūlymas ar arati Viešpačiui gali būti atlikta paprasčiausiai pasiūlius jam tyro vandens ir tulasi lapelį.

Tulasi lapeliai siūlomi Viešpaties pėdoms arba ant maisto.

Liesti tulasi galima tik švariam. Vayu purana sako, kad tas, kuris nenusimaudęs paliečia tulasi medelį, yra įžeidėjas, ir visa jo veikla tampa beverte.

Tulasi naudojama, kad padarytų mūsų garbinimą sėkmingu. Mes prašome tulasi, kad leistų mums geriau tarnauti Krišnai.

Tulasi gali būti siūloma tik Hari, Krišnai. Jei kas nors siūlo tulasi kitai asmenybei, jo nuodėmė prilygsta brahmano nužudymui. Garbinant Radha Krišnos Dievybes, tulasi nesiūloma netgi Radharani, kadangi ji yra Viešpaties energija, o ne pats Viešpats. Kiekvieną rytą nukritę tulasi lapeliai yra surenkami ir yra siūlomi Dievybėms, dedant ant bhogos (siūlomo maisto) ar ant Dievybių pėdų.

Tulasi brangesnė Viešpačiui nei Lakšmi. Ji atliko tokias dideles askezes, kad gautų Narayaną sau į vyrus, kad pats Višnu pakluso jos norui.

Garbindamas  tulasi, arba siūlydamas tulasi Viešpačiui žmogus labai greitai sunaikina savo nuodėmes, susikaupusias per šimtus tūkstančių gyvenimų.  Todėl labai svarbu yra eiti aplink tulasi ir laistyti tulasi. Šventyklose, kur stovi tulasi medeliai, kiekvieną rytą vyksta tulasi arati, kurios metu garbinamas tulasi medelis ir atsidavusieji dainuoja Šri Tulasi kirtaną. Po arati visi atsidavusieji eina ratu aplink tulasi medelį ir laisto medelį vandeniu su specialiu šaukšteliu. Eiti aplink tulasi palei laikrodžio rodyklę labai svarbu, nes tai sunaikina mūsų nuodėmių, kurias mes atlikome anksčiau, pasekmes.

 

 Tulasi turi aštuonis vardus: Vrinda, Vrindavani, Višvapavani, Višvapujita, Tulasi, Pušpasara, Nandini ir Krišna Jivani.

Tulasi pasirodė Kartikos mėnesio pilnaties dieną, todėl ši diena yra jos garbinimo diena.

 

Šri Tulasi-kirtana

namo namaù tulasé kåñëa-preyasi namo namaù

rädhä-kåñëa-sevä päbo ei abiläñé

ye tomära çaraëa loy, tara väïchä pürëa hoy

kåpä kori’ koro täre våndävana-väsi

mora ei abhiläña, viläsa kuïje dio väsa

nayana heribo sadä yugala-rüpa-räçi

ei nivedana dhara, sakhéra anugata koro

sevä-adhikära diye koro néja däsé

déna kåñëa-däse koy, ei yena mora hoy

çré-rädhä-govinda-preme sadä yena bhäsi

(1)            O Tulasi, Krišnos numylėtine, aš lenkiuosi tau vėl ir vėl. Aš trokštu tarnauti Šri Šri Radha-Krišnai.

(2)            Kas atranda tavo prieglobstį, jo troškimai išsipildo. Suteikdama savo malonę jam, tu padarai jį Vrindavanos gyventoju.

(3)            Aš trokštu, kad tu man taip pat leistum gyventi malonumą teikiančiose Šri Vrindavana dhamos giraitėse. Tokiu būdu mano žvilgsnis visuomet galėtų stebėti nuostabius Radhos ir Krišnos žaidimus.

(4)            Aš prašau tavęs padaryti mane Vrajos piemenaičių pasekėju. Prašau, suteik man atsidavimo tarnystės privilegiją, padarydama mane savo pačios tarnaite.

(5)            Šis labiausiai puolęs ir žemiausias Krišnos tarnas meldžia: “ar galiu aš visuomet plaukti meilės Šri Radhai ir Krišnai bangose.”

Šri Tulasi Pranama

(oà) våndäyai tulasé-devyai priyäyai keçavasya ca

viñëu-bhakti-prade devi satyavatyai namo namaù

Aš siūlau savo pagarbius nusilenkimus Vrindai, Šrimati Tulasi Devi, kuri yra labai brangi Viešpačiui Kešavai. O deive, tu suteiki atsidavimo tarnystę Viešpačiui Krišnai ir žinai aukščiausią tiesą.

 

 

Atnaujinta (Sekmadienis, 04 Liepa 2010 17:15)

 
Kalendorius