Reklama
WebBanner.JPG
Reklaminis skydelis
Komentarai
  • Ar galima valgyti saulegrazas per ekadsi?
  • nu geras 8)
  • Čia nepaminėtas atvejis, kai šventų vardų kartojim...
  • Sveiki, Klaipėdoje yra radijo stotis "Radijogama",...
  • Labas vakaras, ar beturite šitą knygą?
Pradžia Naujienos Mūsų atsakymas į straipsnį "Verslo žiniose" 2010 03 15

Śrimad-Bhagavatam, 10.51.19

kālo balīyān balināṁ
bhagavān īśvaro 'vyayaḥ
prajāḥ kālayate krīḍan
paśu-pālo yathā paśūn

Neišsenkantis laikas, stipriausias iš stipriausių, yra pats Aukščiausias Dievo Asmuo. Kaip piemuo gena savo galvijus, taip savo žaidimu Jis judina visas mirtingas esybes.

Platonas taip pat sakė, kad žmonės yra tik žaislai Dievo rankose. Gerai, jei jis nėra žiaurus ar kerštingas Dievas. :)

Mūsų atsakymas į straipsnį "Verslo žiniose" 2010 03 15

Vartotojo vertinimas: / 0
BlogiausiasGeriausias 

"Vakaro Žinių" redakcijai, Vaiko teisių apsaugos kontrolieriui,

„Vakaro Žiniose“ 2010 03 15 buvo išspausdintas straipsnis „Vaikai – be teisės į vaikystę“. Šiame straipsnyje buvo paminėtas krišnaistų pavyzdys. Citata:

"Buvo atvejis su krišnaistų judėjimu Ignalinos rajone, kai tėvas neleido savo dviejų mažamečių dukrų į mokyklą. Šeima maitino vaikus tik daržovėmis, ryžiais ir vandeniu, rengė specifiniais rūbais. Tėvo požiūris toks - mokykla tik gadina vaiką, taip pat ir televizorius, knygos, - pasakojo vaiko teisių apsaugos kontrolierė Rimantė Šalaševičiūtė. - Kiekvieno suaugusiojo valia yra pasirinkti gyvenimo būdą. Bet dėl vaikų - turi būti žiūrima į jų auklėjimą iš bendrų pozicijų. Pasiekėme, kad mergaitės būtų išvežtos pas močiutę į Kauną, jos pradėjo lankyti mokyklą."

Iš citatos straipsnyje ir sugretinimo su kitomis marginalinėmis socialinėmis grupėmis ar judėjimais, gali susidaryti įspūdis, jog Krišnos sąmonės judėjimo pasekėjai niekina egzistuojančią švietimo sistemą, žaloja vaikus vegetarine mityba ir atriboja juos nuo viešos informacijos, pritaria marginalinių grupių (paminėti gotai ir emo) elgesiui.

Bijodami, kad visuomenei nebūtų pateiktas klaidingas vaizdas apie Krišnos sąmonės judėjimą, labai prašome jūsų atsižvelgti į šiuos teiginius:

 

1) Absoliuti dauguma vaikų Krišnos sąmonės judėjime lanko valstybines mokyklas. Jų tėvai, nors ir pripažindami dabartinės švietimo sistemos trūkumus (apie kuriuos diskutuoja visa visuomenė) šiuo metu nemato alternatyvaus būdo suteikti savo vaikams pilnavertį išsilavinimą. Taip pat mes manome, kad švietimo sistemos trūkumai (kaip prievarta ir narkotikai mokyklose) yra visuomenės, o ne vien švietimo sistemos problema, todėl iš savo pusės stengiamės vaikams suteikti moralinius pagrindus, grindžiamus Dievocentrinėmis vertybėmis.

2) Vis daugiau medikų pripažįsta, jog gerai suplanuota vegetarinė mityba gali duoti daug sveikatos pranašumų ne tik suaugusiems, bet ir vaikams. Krišnos sąmonės judėjimo nariai praktikuoja ir propaguoja vegetarizmą kaip sveiką ir etišką gyvenimo būdą. Daugybė Europos ir Lietuvos kultūros šviesuolių buvo vegetarai ir aktyviai skleidė savo idėjas. Todėl argumentai prieš vegetarišką mitybą šiuo metu atrodo bent jau naivūs, o dažnai tiesiog politizuoti.

3) Krišnos sąmonės judėjime nėra draudimo žiūrėti televizorių ar skaityti knygas. Absoliuti dauguma Krišnos sąmonės pasekėjų yra išsilavinę ir atsakingi piliečiai. Jie žino, kas dedasi Lietuvoje. Tuo pat metu visa visuomenė vis labiau suvokia būtinybę kovoti prieš neigiamą informacijos priemonių poveikį vaikams. Įvairios institucijos rekomenduoja riboti laiką, kurį vaikai praleidžia prie televizoriaus ekranų ar žaisdami kompiuterinius žaidimus. Taip pat kalbama apie nepakankamus apribojimus televizijos laidų turiniui. Krišnos sąmonės judėjimo nariai nuosekliai stengiasi laikytis šių rekomendacijų ir apsaugoti savo vaikus nuo moralinės žalos.

4) Straipsnyje cituotas atvejis apie problematišką krišnaistų šeimą Ignalinos rajone yra gerai žinomas Krišnos sąmonės judėjimui. Šiuo klausimu dar 2009 11 28 buvo priimtas pareiškimas, kuris buvo išsiųstas Teisingumo ministerijai ir Ignalinos Vaikų teisių apsaugos kontrolieriaus įstaigai. Šio pareiškimo esmė yra ta, kad Krišnos sąmonės judėjimas atsiriboja nuo Irmanto Žemaičio veiklos ir jo įsitikinimų. Jam buvo pateikti konkretūs reikalavimai, tarp kurių svarbiausias: pasirūpinti tinkama vaikų priežiūra ir išsilavinimu. Šio pranešimo tekstą galite rasti čia, o oficialų Krišnos sąmonės judėjimo požiūrį į švietimo sistemą rasite čia.

 

Su pagarba,

Lietuvos Krišnos sąmonės bendruomenių vardu

Saulius Domarkas

Atnaujinta (Pirmadienis, 22 Kovas 2010 08:46)

 
Kalendorius