Reklama
WebBanner.JPG
Reklaminis skydelis
Komentarai
  • Ar galima valgyti saulegrazas per ekadsi?
  • nu geras 8)
  • Čia nepaminėtas atvejis, kai šventų vardų kartojim...
  • Sveiki, Klaipėdoje yra radijo stotis "Radijogama",...
  • Labas vakaras, ar beturite šitą knygą?
Pradžia ISKCON Dialogas

ISKCON’o SANTYKIAI SU DIEVĄ TIKINČIAIS ŽMONĖMIS

Šaunaka Riši Dasa

Šis dokumentas yra pirmas oficialus Tarptautinės Krišnos sąmonės Bendrijos (International Society for Krishna Consciousness, ISKCON) pareiškimas apie bendrijos santykius su kitais Dievą tikinčiais žmonėmis. Jį parengė ISKCON’o Tarpreliginių Santykių (Interfaith) Komisija ir patvirtino GBC Vykdomasis Komitetas. Rengiant išsamiai konsultuotasi su daugeliu garbingų atsidavusiųjų, žymių mokslininkų ir religijų atstovų.1

ISKCON’ui šis pareiškimas reiškia svarbų žingsnį socialinės integracijos ir brandos kelyje. Plečiantis ISKCON’ui plečiasi jo narystės bazė ir įtaka, todėl privalu prisiimti platesnę atsakomybę. ISKCON’as yra pirmas globalus vaiṣṇavų judėjimas, todėl kyla poreikis ir atsakomybė apibrėžti santykius su kitomis tikinčiųjų bendruomenėmis.  Šis pranešimas padės ISKCON'o nariams nustatyti aiškius santykių su kitų tikėjimų nariais principus, kryptis ir perspektyvas. Ne ISKCON´o nariams jis pristatys tikslo deklaraciją ir suteiks reikšmingą santykių pagrindą.

Mūsų specifinė nuostata dėl Dievą tikinčių žmonių grindžiama pripažinimu, kad kiekvienas, prisilaikantis dvasinės ar materialistinės gyvenimo filosofijos, gyvena tikinčiojo gyvenimą. Šiame pareiškime mes vis dėlto kreipiame savo dėmesį daugiau į tuos, kurie tiki į asmeninį Dievą, kokiu vardu Jį bevadintų.

1 Kai kurie iš dalyvavusių konsultantų: Prof. Frank Clooney, Prof. Kenneth Cracknell, Hṛdayananda Dasa Goswami, Mukunda Goswami, Tamala Kṛṣṇa Goswami, Prof. Klaus Klostermaier, Dr. Julius Lipner, Śaunaka Rṣi Dasa, Prof. John Saliba, Prof. Larry Shinn ir Ravīndra Svarūpa Dasa.

title Filter     Rodyti ekrane po 
# Straipsnio antraštė Populiarūs
1 1 dalis. Pareiškimas apie bendravimą su Dievą tikinčiais žmonėmis 3062
2 2 dalis. ISKCON dialogas ir misija 3470
3 3 dalis. Teologinis Dialogo pagrindas 3518
4 4 dalis. Bendravimo su tikinčiaisiais principai ir gairės 3061
Kalendorius