Reklama
WebBanner.JPG
Reklaminis skydelis
Komentarai
  • Ar galima valgyti saulegrazas per ekadsi?
  • nu geras 8)
  • Čia nepaminėtas atvejis, kai šventų vardų kartojim...
  • Sveiki, Klaipėdoje yra radijo stotis "Radijogama",...
  • Labas vakaras, ar beturite šitą knygą?
Pradžia Filosofija Nektaro lašai mūsų sadhana

mūsų sadhana

Vartotojo vertinimas: / 3
BlogiausiasGeriausias 

 

Jeigu mes savo brangų laiką užpildome prisiminimais apie savo dvasinį Mokytoją ir Krišną, vis mažiau laiko pasiliks tam, kad pririšti savo protą prie kitų dalykų. Netgi jeigu mūsų sadhanai skirtas laikas būtų labai trumpas.

Kai kurie atsidavusieji tam, kad išlaikyti savo šeimą, turi visą dieną sunkiai dirbti, tokiu būdu ne tik laikas, bet ir energija, galimybės sadhanai gali būti labai apribotos. Praktikuoti sadhaną po darbo vakare yra sunku, tiek pat sunku ir keltis anskščiau ryte. Vadinasi tas laikas, kurį skirsime išskirtinai savo sadhanai, turi būti labai aukštos geros kokybės, netgi jeigu tai tetruktų tik 15-30 minučių. NESKUBANT, su koncentracija kartojant Harė Krišna, Harė Krišna... Tokiu būdu jūs galite pasiekti daug daugiau, net jei turėtumėte visą dieną, bet nesugebėtumėte padaryti net minimumo kokybiškai.

Pavyzdys: Ką gopės veikia visą dieną? Jos pilnai yra užimtos namų darbais. Gopės tarnauja savo vyrams, anytoms, kitiems šeimos nariams, tokiu būdu visada griežtai jų kontroliuojamos. Nors gopės visiškai neturi jokio noro tai daryti, nors tai visiškai prieštarauja jų širdies troškimams, savo širdyje jos visada mąsto apie Krišną: kaip Jis groja su fleita, šoka, dainuoja, gano karves, žaidžia su Savo draugais piemenukais. Jos galvoja, kad visi kiti Vrajabhumyje yra be galo sėkmingi, bet ne jos. Net debesys visada gali stebėti Krišnos žaidimus ir kažkokiu būdu pasitarnauti Krišnai. Mes gi per visą dieną turime nuveikti visus šiuos karminius darbus: tarnauti savo vyrams, gaminti, plauti, skalbti. Gopių nuomone, jų sąlygos susitikti su Krišna labai nepalankios, o ką jau kalbėti apie buvimą kartu su Juo. Bet kai ateina vakaras, pagaliau išpuola palanki sėkmė išvysti Krišną grįžtantį kartu su Savo draugais piemenukais ir karvėmis namo. Krišna Savo grakščia eisena praeina pro gopių namus ir jeigu gopės yra gana sėkmingos, tuo metu jos ištrūksta iš savo anytų akylos priežiūros ir bent jau trumpam žvilgteli pro langą į praeinantį Krišną. Kiek laiko tęsiasi jų žvilgsnis pro langą šiuo stebuklingu momentu? 10 SEKUNDŽIŲ! Ir per tas 10 SEKUNDŽIŲ Krišnos žvilgsnis GALBŪT susitiks ir su jų žvilgsniais. Galbūt. Galbūt. Ir tokiu atveju, kiek trunka jų ir Krišnos akių susitikimas?

VIENĄ SEKUNDĘ! TIK VIENĄ SEKUNDĘ! Ir per tą vieną jų ir Krišnos akių susitikimo sekundę jos atveria Jam visą savo širdį. Visą savo meilę, visą prisirišimą ir troškimus susitikti su Krišna. Tuo trumpu momentu Krišna visa tai priima iš jų. Ir tuo momentu Krišna taip pat išsako, atveria visą Savo širdį joms. Visą dieną, gopių supratimu, jos praleido tuščiai ir tik viena akimirksnį jos paskyrė Krišnai, kurį Jis PRIĖMĖ. Bet tas vienas akimirksnis buvo labai aukštos kokybės.

Atnaujinta (Penktadienis, 26 Kovas 2010 10:06)

 
Kalendorius